KİŞİSEL GELİŞİM - Yusuf Sarıçiçek

KİŞİSEL GELİŞİM

ZAMAN YÖNETİMİ

11/2/2009 - 2 Yorum

ZAMAN YÖNETİMİ

Zaman aslında herkes için sabittir, diğer bir deyişle herkes için günde 24, haftada 168 saat vardır. Ancak benzer koşullarda yaşayan ve çalışanların üretimleri bireysel yeteneklerden de kaynaklanan farklılıklar gösterir. Bu farkı yaratan etkenlerden ...Tüm yazıyı oku »

ZAMANI DOĞRU YÖNETMEK

11/2/2009 - 2 Yorum

ZAMANI DOĞRU YÖNETMEK

Hepimiz sürekli olarak işlerimizin yoğunluğundan ve zamanın kısıtlılığından şikayet edip dururuz. Bitirmemiz gereken işler, teslim etmemiz gereken projeler, bunların yanında da her gün yapmamız gereken bazı rutin işler vardır.

Zaman yönetimi bize...Tüm yazıyı oku »

ÖZGÜVEN NEDİR

5/2/2009 - 2 Yorum

ÖZGÜVEN NEDİR

ÖZGÜVEN NEDİR?
Özgüven, bireyin kendisinden memnun olması, kendisi ve çevresiyle barışık yaşaması demektir. Diğer yandan, özgüven eksikliği ise; kendinden şüphe duymak, pasiflik, boyun eğme, aşırı uyum gösterme, yalnızlık, eleştir...Tüm yazıyı oku »

İletişimde Özgüven ve Motivasyon

4/2/2009 - 2 Yorum

İletişim kurma yeteneğimiz ve iletişim becerimizi geliştirmede öncelikle kendimizle iletişimi, öz kişisel iletişimi gerçekleştirmeliyiz. Kendimizle olan iletişimde; özgüvenimiz ve motivasyonumuz temeldir. Kendimize güven duymalı, inanmalı ve önemli h...Tüm yazıyı oku »

SELF MOTİVASYON NEDİR

3/2/2009 - 2 Yorum

SELF MOTİVASYON NEDİR

Eğer hayata gerçek anlamıyla tutunmak ve yaşamak istiyorsanız kendi kendiniz motive etmeniz şarttır. Kendinizi nasıl motive etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Yaşam sevincinizi her daim söz konusu durumunuz ne kadar kötü olursa olsun muhafaza etmelisi...Tüm yazıyı oku »

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ

22/1/2009 - 2 Yorum

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ

Öncelikli olarak hızlı okumanın anlama kabiliyetini azaltmadığı aksine artırdığını belirtmek gerekiyor. Normal hızla okuyan bir kişi dakikada 200 kelime okuduğunda bunun %60′ını aklında tutabilirken hızlı okuyan bir kişi dakikada 800 kelime oku...Tüm yazıyı oku »

1 2