site amacı | mail listesi | iletişim
 

YAŞAMI

Yusuf SARIÇİÇEK; 1984 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Duayeri Köyü'nde bir gece yarısı (beklenenden 3 gün önce) dünyaya gelerek onu sevenlere ilk sürprizini yaptı. Sarışın bir çocuk olarak doğdu ve hayatının büyük bir bölümünü İstanbul'da geçirdi.

İlkokula Acıbadem Mihriban Suat Bedük İlköğretim okulunda başladı; ve abisinin de okuduğu İlim ve Fazilet Vakfının İlköğretim bölümünde devam etti. Ortaokul ve liseyi burada herkesin tanıdığı biri olarak sürdürdü. Lise son sınıfta Sultan Fatih Kolejine geçti ve buradan mezun oldu.

Herkes onu dürüst, güleryüzlü, saygılı ve dost canlısı biri olarak bildi. Liseden sonra babasının kararıyla Londra'ya gitti ve üniversite eğitimine burada başladı. David Game Kolejinde hazırlık programını tamamladı, ve ardından Thames Valley Üniversitesinde Reklamcılık Bölümüne kayıt oldu. Yusuf burada da herkesin kolayca farkettiği biri oldu.

Sömestır ve yaz tatillerinde Türkiye'ye gelip aile şirketlerinde çalışan Yusuf, çok becerikli bir çocuktu. Ona verilen işi düzgünce ve vaktinde yapmaya çalışır, kafasına yatmayan işe ise hiç başlamazdı. Karşılaştığı insanları küçümsemez, aksine onları yıllardır tanıyormuş gibi hareket ederdi.

'İmdat' diyene 'ben burdayım' mesajı verirdi. Kararları ani ve sabitti. Sana taş atana sen ekmek at mantığıyla kendini yetiştiren Yusuf'un insanlar tarafından bilinen en önemli özelliklerinden biri de buydu.

Hayalleri vardı ve bunlar genelde başkalarının mutluluğu üzerine kuruluydu. Ama insanları büyük bir üzüntünün içine atarak bu hayallerini yarıda bıraktı.

Fatsa onun için doğduğu yer olmasının dışında bir özellik taşıyordu. Kendisine taktığı 'Fatsa'lı Deli Yusuf' lakabı da bunun bir göstergesiydi. Yaz aylarını ve bayramlarını Fatsa'da dolu dolu geçiren Yusuf, oraya gittiğinde tanıdık - tanımadık herkesi ziyaret eder ve öyle geri dönerdi.

Fatsa'ya son gelişinde, malesef kimseyi ziyaret edemedi ama sevenleri o'nun göstermiş olduğu vefaya karşılık, cenazesinde onu yanlız bırakmadı.

O artık sevenlerinin KALBİNDE ve DUALARINDA yaşıyor.